please wait...

تردز: روشی جدید برای اشتراک گذاری با متن

Threads یک برنامه جدید است که توسط تیم اینستاگرام ساخته شده است تا به‌روزرسانی‌های متنی را به اشتراک بگذارد و به مکالمات عمومی بپیوندد.

مارک زاکربرگ به تازگی نسخه اولیه Threads را معرفی کرد، برنامه ای که توسط تیم اینستاگرام برای اشتراک گذاری متن ساخته شده است. چه خالق باشید و چه یک پست کننده مطلب معمولی، Threads یک فضای جدید و مجزا برای به‌روزرسانی‌های بی‌درنگ و مکالمات عمومی ارائه می‌کند. ما در تلاش هستیم تا تردز را با شبکه‌های اجتماعی باز و قابل همکاری که معتقدیم می‌توانند آینده اینترنت را شکل دهند، سازگار کنیم.

اینستاگرام جایی است که میلیاردها نفر در سراسر جهان از طریق عکس و ویدیو به یکدیگر متصل می شوند. چشم انداز ما با Threads این است که بهترین کارهایی را که اینستاگرام انجام می دهد را در نظر بگیریم و آن را به متن گسترش دهیم و فضایی مثبت و خلاقانه برای بیان ایده های شما ایجاد کنیم. درست مانند اینستاگرام، با Threads می‌توانید دوستان و سازندگانی که علایق شما را به اشتراک می‌گذارند، دنبال کنید و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید - از جمله افرادی که در اینستاگرام و فراتر از آن دنبال می‌کنید. و می توانید از مجموعه کنترل های ایمنی و کاربر موجود ما استفاده کنید.

در تردز از اینستاگرام به گفتگو بپیوندید

شروع کار با Threads آسان است: به سادگی از حساب اینستاگرام خود برای ورود به سیستم استفاده کنید. نام کاربری و تأیید اینستاگرام شما با گزینه ای برای سفارشی کردن پروفایل خود به طور خاص برای تردز انجام می شود.

همه افراد زیر 16 سال (یا در برخی کشورها زیر 18 سال) هنگام پیوستن به Threads در یک نمایه خصوصی پیش‌فرض قرار می‌گیرند. می‌توانید همان حساب‌هایی را که در اینستاگرام انجام می‌دهید دنبال کنید و افراد بیشتری را پیدا کنید که به کارهای مشابه شما اهمیت می‌دهند. ویژگی‌های اصلی دسترسی که امروزه در اینستاگرام موجود است، مانند پشتیبانی از صفحه‌خوان و توضیحات تصویر تولید شده توسط هوش مصنوعی، در Threads نیز فعال هستند.

منبع اطلاعات شما در Threads شامل رشته‌هایی است که توسط افرادی که دنبال می‌کنید پست می‌شوند و محتوای توصیه‌شده از سازندگان جدیدی که هنوز پیدا نکرده‌اید. پست‌ها می‌توانند حداکثر 500 کاراکتر داشته باشند و شامل پیوندها، عکس‌ها و ویدیوها تا حداکثر 5 دقیقه باشند. می توانید به راحتی یک پست تردز را در استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید یا پست خود را به عنوان یک پیوند در هر پلتفرم دیگری که انتخاب می کنید به اشتراک بگذارید.

نویز را تنظیم کنید

ما موضوعاتی را با ابزارهایی ساختیم تا مکالمات مثبت و سازنده را فعال کنیم. شما می توانید کنترل کنید چه کسانی می توانند از شما نام ببرند یا به شما در Threads پاسخ دهند. مانند اینستاگرام، می‌توانید کلمات مخفی را برای فیلتر کردن پاسخ‌ها به رشته‌های خود که حاوی کلمات خاصی هستند اضافه کنید. می‌توانید با ضربه زدن روی منوی سه نقطه، پروفایلی را در Threads لغو فالو، مسدود، محدود یا گزارش دهید و هر حسابی که در اینستاگرام مسدود کرده‌اید به‌طور خودکار در Threads مسدود می‌شود.

مانند همه محصولاتمان، ایمنی را جدی می‌گیریم و دستورالعمل‌های انجمن اینستاگرام را در مورد محتوا و تعاملات در برنامه اجرا می‌کنیم. از سال 2016، ما بیش از 16 میلیارد دلار برای ایجاد تیم‌ها و فناوری‌های مورد نیاز برای محافظت از کاربران خود سرمایه‌گذاری کرده‌ایم، و همچنان بر پیشبرد تلاش‌ها و سرمایه‌گذاری‌های یکپارچگی پیشرو در صنعت برای محافظت از جامعه خود متمرکز هستیم.

سازگاری Threads با شبکه های تعاملی

به زودی، ما در حال برنامه ریزی برای سازگاری Threads با ActivityPub هستیم، پروتکل شبکه اجتماعی باز که توسط کنسرسیوم وب جهانی (W3C) ایجاد شده است، بدنه ای که که مسئول استانداردهای باز است که وب مدرن را تقویت می کند. این امر Threads را با برنامه‌های دیگری که از پروتکل ActivityPub نیز پشتیبانی می‌کنند، مانند Mastodon و WordPress، قابل اجرا می‌کند - به انواع جدیدی از اتصالات اجازه می‌دهد که امروزه در اکثر برنامه‌های اجتماعی امکان‌پذیر نیستند. پلتفرم‌های دیگر از جمله Tumblr برنامه‌هایی را برای پشتیبانی از پروتکل ActivityPub در آینده به اشتراک گذاشته‌اند.

ما متعهد هستیم که کنترل بیشتری بر روی مخاطبان خود در Threads به شما بدهیم - برنامه ما این است که با ActivityPub همکاری کنیم تا گزینه توقف استفاده از Threads و انتقال محتوای خود را به سرویس دیگری در اختیار شما قرار دهیم. چشم انداز ما این است که افرادی که از برنامه های سازگار استفاده می کنند می توانند بدون داشتن حساب Threads افراد را در Threads دنبال کنند و با آنها تعامل داشته باشند و بالعکس، عصر جدیدی از شبکه های متنوع و به هم پیوسته را آغاز کنند. اگر یک نمایه عمومی در Threads دارید، به این معنی است که پست‌های شما از برنامه‌های دیگر قابل دسترسی هستند و به شما این امکان را می‌دهند که بدون تلاش اضافی به افراد جدید دسترسی پیدا کنید. اگر یک نمایه خصوصی دارید، می‌توانید کاربرانی را در Threads تأیید کنید که می‌خواهند شما را دنبال کنند و با محتوای شما تعامل داشته باشند، مشابه تجربه شما در اینستاگرام.مزایای پروتکل های باز شبکه های اجتماعی فراتر از روش هایی است که افراد می توانند یکدیگر را دنبال کنند. توسعه دهندگان می توانند انواع جدیدی از ویژگی ها و تجربیات کاربری ایجاد کنند که به راحتی می توانند به سایر شبکه های اجتماعی باز متصل شوند و سرعت نوآوری و آزمایش را تسریع کنند. هر برنامه سازگار می‌تواند استانداردهای جامعه و خط‌مشی‌های تعدیل محتوا را تعیین کند، به این معنی که افراد در انتخاب فضاهایی که با ارزش‌هایشان همخوانی دارد، آزادی عمل دارند. ما معتقدیم این رویکرد غیرمتمرکز، مشابه پروتکل‌های حاکم بر ایمیل و خود وب، نقش مهمی در آینده پلتفرم‌های آنلاین خواهد داشت.

Threads اولین برنامه متا است که پیش‌بینی شده است با یک پروتکل شبکه اجتماعی باز سازگار باشد - ما امیدواریم که با پیوستن به این اکوسیستم رو به رشد سریع خدمات متقابل، Threads به افراد کمک کند تا جامعه خود را پیدا کنند، مهم نیست از چه برنامه ای استفاده می کنند.

بعد چه؟

ما امروز Threads را در بیش از 100 کشور برای iOS و Android منتشر می کنیم و افراد در آن کشورها می توانند این برنامه را از فروشگاه App Apple و Google Play Store دانلود کنند.

علاوه بر تلاش برای سازگار کردن Threads با پروتکل ActivityPub، به زودی تعدادی ویژگی جدید اضافه خواهیم کرد تا به شما در ادامه یافتن رشته‌ها و سازندگان موردعلاقه خود کمک کنیم، از جمله (توصیه‌های بهبودیافته در منبع اطلاعات و عملکرد جستجوی قوی‌تر) که پیگیری موضوعات و روندها را در زمان واقعی آسان تر می کند.

ما از شنیدن بازخورد شما هیجان‌زده هستیم زیرا در تلاش برای ایجاد ویژگی‌های جدید و معرفی راه‌های سرگرم‌کننده جدید برای اتصال در برنامه هستیم.

تاریخ انتشار : 1402/04/18
تعداد بازدید: 113

  • با ما در تماس باشید.

  • Follow on LinkedIn
  • Follow on Facebook
  • Follow on Twitter
  • Follow on Telegram
  • Follow on Instagram
  • phone icon021-228-520-40
  • fax icon021-228-545-85